Pellet czy brykiet?

Pellet czy Brykiet?

Brykiet czy pellet to materiały opałowe, które są przyjazne środowisku. Z roku na rok staja się coraz popularniejsze z uwagi na wysoką wydajność i łatwość w użyciu. Czym lepiej palić w piecu?

Pellet czy brykiet? – Czym różni się opał?

Pellet to drobne granulki (oferowane w różnych średnicach) ze sprasowanych trocin drzewnych, które sprzedawane są w 10 kg workach. Brykiet natomiast to większe kostki o dużej gęstości, które zrobione są ze sprasowanych odpadów drzewnych, wiór i zrębków drewna. Oba materiały opałowe są suche i łatwe do rozpalenia, a także nie brudzą. Brykiet to bardzo dobra alternatywa dla węgla – świetnie sprawdza się do palenia w kominku. Stosuje się go także jako paliwo startowe oraz uzupełniające przy paleniu w kotle ogrzewającym budynek. Pellet natomiast chętniej wykorzystywany jest jako paliwo do pieca w zastępstwie ekogroszku czy gazu.

Ile kosztuje brykiet? Ile trzeba zapłacić za pellet?


Brykiet sprzedawany jest zwykle w zgrzewkach po 10 kg. Kupujący sam decyduje, ile brykietu chce kupić. Pellet natomiast zazwyczaj kupuje się na paletach, na których znajdują się poręczne paczki. Ich waga to w sumie 1000 kg. Można kupić mniejsze też ilości opału, jednak najkorzystniej jest w hurcie.

Infolinia:
41 243 58 88

PN.-CZW. 7.00-16.00
PT. 7.00-13.00