FAQ

Gdzie można kupić pellet?

Prosimy o kontakt z naszym konsultantem – udzieli wyczerpujących informacji na temat tego gdzie i za ile.

Ile potrzeba pelletu by ogrzać dom?

Dla domu o metrażu ok. 150 m2 przy naszym klimacie zużycie sezonowe wynosi ok. 5 – 6 ton

Jak często należy uzupełniać kocioł na pellet?

W zależności od instalacji pojedyncze zasypanie zbiornika wystarcza na ok. 3 – 7 dni.

Jak często trzeba wybierać popiół?

Ze względu na niską zawartość popiołu w pellecie (poniżej 1%) wybieranie popielnika w sezonie odbywa się raz na miesiąc.

Czy kocioł na pellet jest cichy?

Tak zdecydowanie – poziom hałasu emitowany przez kocioł na pellet jest nieznaczny. Na pewno nie jest to uciążliwe, szczególnie biorąc pod uwagę, że kocioł musi stać w osobnym pomieszczeniu.

Czy kotły na pellet są bezpieczne?

Tak, ponieważ kocioł na pellet ma własną automatykę z niezbędnymi zabezpieczeniami: przerywanym podajnikiem paliwa, termostatem wody kotłowej, termostatem bezpieczeństwa STB, termostatycznym zaworem bezpieczeństwa podajnika i In. Poza tym paliwo czyli pellet nie jest toksyczny czy wybuchowy.

Ile powierzchni trzeba przeznaczyć na kocioł i skład pellet?

Kocioł o mocy 23 kW razem ze zbiornikiem zajmuje tylko ok. 2m2  powierzchni. W przypadku dwukrotnego zaopatrzenia w pellet w sezonie, na skład paliwa należy przeznaczyć ok. 2-3 m2 w suchym pomieszczeniu.

Czy wystarczy surowca na pellet?

Tak, na pewno! Człowiek od początku „oswojenia”ognia wykorzystywał do ogrzewania głównie drewno. Nawet tak długa eksploatacja tych zasobów naturalnych nie ma wpływu zarówno na lokalny jak i globalny ekosystem. Materiałem na pellet jest drewno – najszybciej „odnawiające się” paliwo. Nie można tego powiedzieć o innych paliwach jak węgiel czy ropa.

Pellet jest paliwem ekologicznym gdyż po pierwsze, tak jak inne paliwa z biomasy, jest pochodzenia organicznego, a po wtóre jest wytworzony z materiałów ubocznych przetwórstwa drzewnego. Dlatego w celu wytworzenia paliwa nie ma potrzeby ścinania ani jednego drzewa. Warto zaznaczyć, że materiały uboczne stanowią nawet powyżej 50% pierwotnego surowca drzewnego a dotychczas były zazwyczaj marnotrawione.

W jakiej formie można kupić pellet?

Pellet dystrybuowany w Polsce jest dostępny w poręcznych 15-25 kg workach oraz w opakowaniu "Big-bag" 1T.

Menu instalacji