Brykiet czy drewno?

Brykiet czy drewno?

Brykiet drzewny czy drewno? Każdy właściciel pieca lub kominka z pewnością nie raz zadawał sobie to pytanie. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Więcej użytkowników jednak chętniej wybiera brykiet.

Drewno czy brykiet – porównanie paliw

Drewno liściaste do palenia w kominku musi mieć odpowiednią jakość. Przy jego zakupie często trudno jest ocenić stosunek jego wartości do ceny. Najbardziej opłacalny jest zakup dużej ilości drewna w formie większych polan. Takie rozwiązanie jednak niesie za sobą kilka niedogodności. Przede wszystkim duże szczapy przed spaleniem należy porąbać na mniejsze kawałki. Ponadto drewno trzeba gdzieś przechowywać.

Brykiet w przeciwieństwie do drewna nie wymaga sezonowania i jest od razu gotowy do użytku. Zastawiając się jeszcze nad tym, co lepiej wybrać: brykiet czy drewno kominkowe? – warto wspomnieć o tym, że brykiet nie dymi i nie powoduje osadzania się zanieczyszczeń w przewodzie kominowym. Paliwo łatwo się rozpala. Cechuje je także wysoka wydajność energetyczna. Brykiet jest również łatwiejszy w przechowywaniu, ponieważ zajmuje kilkukrotnie mniej miejsca niż drewno.

Brykiet czy drewno do kominka?

Drewno to dobre rozwiązanie dla tradycjonalistów. Brykiet natomiast jest paliwem zdecydowanie bardziej funkcjonalnym, którego użytkowanie jest prostsze. Spala wydajniej i nie niszczy systemów kominowych. Co więcej, łatwo można kupić brykiet wysokiej jakości w dobrej cenie, a przechowywanie kostek o określonych wymiarach nie stanowi problemu. Ponadto, łatwo można znaleźć rzetelnego dostawcę brykietu, podczas gdy zakupione drewno może okazać się nieodpowiednie. 

Infolinia:
41 243 58 88

PN.-CZW. 7.00-16.00
PT. 7.00-13.00