Kominek na biopaliwo – Czy daje ciepło?

Kominek na biopaliwo – Czy daje ciepło?

Tak, choć jest go zdecydowanie mniej niż w przypadku klasycznego kominka. Przy biokominku można z przyjemnością rozgrzać się w chłodny dzień czy lekko dogrzać mieszkanie. Niestety, wysokie ceny biopaliwa oraz niska wydajność urządzenia nie pozwalają na to, aby ogrzać nim całe mieszkanie.

Kominki na biopaliwo czy dają ciepło i ile?

Ilość ciepła emitowana przez biokominek określona jest przez moc urządzenia. Na rynku dostępne są kominki o różnych mocach – najpopularniejsza to 2 kWh. Czy to dużo? Najłatwiej porównać tę moc do średniej wielkości grzejnika do dogrzewania pokoju. Warto przy tym zaznaczyć, że ilość ciepła emitowana przez klasyczny kominek może być nawet dziesięciokrotnie większa.


Ustaliliśmy już, czy kominki na biopaliwo dają ciepło. Kolejne pytanie brzmi – Czy można tę ilość ciepła jakoś zwiększyć lub zmniejszyć? Użytkownik biokominka sam może zmienić ilość ciepła, które wydziela urządzenie. Służy do tego specjalna przesłona, o regulowanym stopniu uchylenia. Warto także zaznaczyć, że lepiej do dogrzewania pomieszczeń nadają się biokominki z dużym pojemnikiem na biopaliwo.

Infolinia:
41 243 58 88

PN.-CZW. 7.00-16.00
PT. 7.00-13.00