Pelet drzewny

Pelet drzewny

Pelet drzewny to doskonała alternatywa dla węgla. Paliwo jest stosunkowo tanie i bardzo wydajne. Do tego ma wysoką jakość, trafia do kupujących wprost od producenta i jest wygodne w składowaniu.

Produkcja pelletu drzewnego

Pelety drzewne produkowane są z odpadów drzewnych, przez co są w pełni naturalne i mają przyjemny zapach. Produkcja pelletu drzewnego jest stosunkowo prosta. Powstaje on ze sprasowanych trocin. Są one odpowiednio suszone, przez co mają bardzo niską wilgotność. To właśnie dzięki temu tak bardzo wydajne są piece, w których spalany jest pellet drzewny. Produkcja granulatu jest starannie monitorowana na wszystkich etapach. Na rynku dostępny jest też pellet z trawy.

Pelet drzewny – składowanie

Składowanie peletu drzewnego jest bardzo wygodne. Opał sprzedawany jest na paletach – zwykle kupuje się go w ilości około 1000 kg. Całość podzielona jest na wygodne 10 kg worki, które pozwalają na łatwy załadunek paliwa do pieca. Pelety drzewne mają bardzo niską zawartość luźnych trocin – w wysokiej jakości opale jest to nie więcej niż 2%, przez co nie brudzą i pylą w naprawdę niewielkim stopniu.

Pellet drzewny cena

Cena pelletu drzewnego jest uzależniona od jego jakości. Koszt całorocznego ogrzewania domu pelletem drzewnym jest nieco wyższy niż w przypadku ekogroszku. W roku różnica może wynieść około 500 zł. Trzeba jednak przy tym zaznaczyć, że pelet drzewny to paliwo ekologiczne, które ma wiele zalet w porównaniu z ekogroszkiem. Przede wszystkim jest bardziej przyjazne dla środowiska (przy jego spalaniu powstają małe ilości dwutlenku węgla oraz nie wydziela się siarka) i nie brudzi.

Infolinia:
41 243 58 88

PN.-CZW. 7.00-16.00
PT. 7.00-13.00