Pellet Barlinek

Pellet Barlinek

Pellet Barlinek to opał bardzo wysokiej jakości, który cechuje się niską wilgotnością. Podczas jego spalania powstaje niewiele popiołu. Świetnie nadaje się do palenia w kotłach bezobsługowych oraz nowoczesnych piecach.

Ile pelletu na sezon?

W fabrykach Barlinka produkowany jest wysokiej jakości granulat, który wytwarzany jest z wyselekcjonowanego materiału drzewnego. Jest on kondycjonowany suchą parą przez co ma bardzo niską wilgotność. Odpowiedź na pytanie: „Ile pelletu na sezon?” nie jest prosta. Wszystko zależne jest od rodzaju pieca oraz metrażu, który ogrzewa. Orientacyjne, do ogrzania domu o metrażu około 150 m trzeba wykorzystać od 5 do 6 t pelletu.

Pellet – koszty ogrzewania

Opał z Barlinka ma bardzo wysoką jakość. W sprzedaży dostępne jest klasyczne paliwo oraz to w wersji premium – to wysokiej jakości, wyselekcjonowany pellet. Zużycie pelletu Barlinek w porównaniu z innymi podobnymi produktami jest niskie. Cena pelletu jest konkurencyjna w stosunku do dobrego węgla. Koszt granulatu jest nieco większy niż w przypadku ekogroszku, jednak pellet z pewnością jest zdrowszy i wygodniejszy w użytkowaniu.

Infolinia:
41 243 58 88

PN.-CZW. 7.00-16.00
PT. 7.00-13.00