Barlinek sadzi drzewa. Eko program „1 za 1”

PONAD 15 MILIONÓW DRZEW ROŚNIE W LESIE KLIENTÓW BARLINKA!

„Zasada 1 za 1” to nasz autorski eko-program, w ramach którego za każdą sprzedaną paczkę Deski Barlineckiej współfinansujemy zakup 1 sadzonki. Od 2000 roku wspólnie z naszymi Klientami tylko w Polsce zasadziliśmy już 15 milionów drzew. Program realizowany jest również na Ukrainie i w Rumunii.

Inspiracją dla programu „Zasada 1 za 1” była idea rekompensowania przyrodzie cennego surowca, jakim jest drewno. Barlinek używa go do produkcji podłóg i listew oraz biopaliw: pelletu drzewnego i brykietu kominkowego.

REALIZACJA PROGRAMU

Pierwsze drzewko zasadzone zostało w lubuskim nadleśnictwie Bogdaniec w 2000 roku. Od tego czasu Las Klientów Barlinka systematycznie się powiększa. Tylko w samym 2016 roku w Polsce zasadzonych zostało prawie 1,5 mln drzew, a z każdym rokiem drzew przybywa.

Program „1 za 1” obejmuje w Polsce swoim zasięgiem nadleśnictwa w 4 województwach: lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim i wielkopolskim. Aktualnie nasadzenia dokonywane są na terenie Nadleśnictwa Sulęcin (woj. lubuskie).

Akcja realizowana jest w Polsce, Ukrainie (od 2007 roku) i Rumunii (od 2015 roku). W „Lesie Klientów Barlinka” rośnie już ponad 15 milionów drzew i każdym rokiem się powiększa.

PRACOWNICY BARLINKA RÓWNIEŻ SADZĄ DRZEWA

Przeczytaj więcej o sadzeniu drzew przez pracowników Barlinka:

Pracownicy Barlinka zasadzili kolejne drzewa!

Pracownicy Barlinka znów chwycili za kostury i zasadzili kolejne drzewa!

Powróć do:

Infolinia:
41 243 58 88

PN.-CZW. 7.00-16.00
PT. 7.00-13.00